07
paź

Ocena gry symulacyjnej – spór

Skuteczna gra strategiczna to często kręgosłup zadawalającego grupe szkolenia przywódczego czy kongresu. To właśnie z tej przyczyny kierownicy projektów szkoleniowych musza niejednokrotnie dedykować ładnych kilka godzin nad napisaniem specjalistycznej gry. Następnie chcą zastrzec prawa autorskie by potem certyfikować kolejnych trenerów. Przychody z tego typu działalności potrafią u najlepszych trenerów siegać kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali roku. Rzecz jasna musimy uwzględnić podatek. Ale i tak skórka warta jest wyprawki. Tak bardzo są to istotne kwoty, że część autorów gier na terenie naszego kraju czerpie dochody przede wszystkim z certyfikowania i licencjowania.
W blogu Goldenline toczy się w ostatnim czasie gorąca dyskusja w której dyskutanci spierają się w temacie domniemanego ale oczywiście nieudowodnionego plagiatu. Dyskusja ten trwaja w forum poświęconego opiniom o symulacjach Training Partners
Poruszane kwestia rozedrgały emocje piszących na tym forum kadrowców. Niejeden dyskutant ma mimo szczątkowej ilości faktów ugruntowane silnie kategoryczne wnioski. Analizowane są możliwości przewodu w sądzie. Warto zalogować się i poczytać.
Niezależnie od powyższego – kwestia licencji i certyfikacji ćwiczeń menedżerskich jest stary jak historia i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Trenerzy organizujący kursy biznesowe, treningi online czy symulacje biznesowe mają ciężki orzech do zgryzienia. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do debaty.
Usługi księgowe
Ekonomia
Finanse
Pożyczki

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.